در مراسم روز درختکاری جشنواره بین المللی فیلم سبز صورت گرفت؛ کاشت سرو و درخت گیلاس به یاد رشیدی و کیارستمی

مراسم  روز درختکاری «باغ ملل» به همت انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست در پارک پردیسان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهدی توحید پور دبیر اجرایی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: با تمام وجود ایستاده ایم  تا نگذاریم دنیای صنعت ، محیط زیست را تخریب کند. کنارهم هستیم تا با زبان هنر که نیاز به ترجمه ندارد و برای همه قابل فهم است، محیط زیست را حفظ کنیم. در پنجمین دوره جشنواره فیلم سبز بعد از سکوتی ۱۱ ساله افتخاری نصیبمان شد تا این رویداد را از خواب زمستانی بیدار کنیم.

وی افزود: ابتدا نگران بودیم که چطور می توانیم جشنواره بین المللی فیلم سبزرا در ۳۱ استان برگزار کنیم اما نگرانی هایمان با مشارکت بیش از ۵۰ سازمان مردم نهاد برای برگزاری این رویداد برطرف شد وهمکاری اداره های کل آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد و حامیان مالی و… در این موفقیت نقش مهمی داشت.

توحید پور با بیان اینکه دوره ششم این جشنواره ۳۱ تیر الی ۶ مرداد ماه ۹۶ برگزار خواهد شد، افزود: در این جشنواره علاوه بر فیلم ، بخش هنرهای تجسمی بین المللی نیز درکنار کارگاه های آموزشی با موضوع اقتصاد سبز با شعار گردشگری پایدار، انرژی های نو و شهر پایدار برگزار می شود. امیدواریم در دوره ششم با کمک هنرمندان بتوانیم جشنواره ای درخور و ارزشمند مثل دوره قبل رقم بزنیم.

وی همچنین به موفقیت های جشنواره فیلم سبز در جشنواره های سبز آلمان و پرتغال و دریافت جایزه برتر این رویدادها برای فیلم «خواب آب»  مهران فر اشاره کرد.