میترا حجار:باید آگاهی خود را در موضوع محیط زیست ارتقاء دهیم


میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون و از فعالان محیط زیست گفت: مهمترین مسئله در حفاظت از محیط زیست بالابردن آگاهی مردم از مسائل زیست محیطی است زیرا آگاهی باعث می شود که مردم بدانند که چه اتفاقاتی برای محیط زیست افتاده و مسائلی که شاید به ظاهر برای منطقه مفید و باعث توسعه شده، در اصل باعث تخریب محیط زیست و منطقه آنها خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در عصری حضور داریم که توسعه پایدار در جامعه مطرح شده است. بزرگترین ابعاد توسعه پایدار این موضوع بوده که به محیط زیست خسارت وارد نکند. دیدن فیلم ها و برگزاری جشنواره باعث می شود که مردم و مخاطبان از مسائل زیست محیطی آگاهی پیدا کنند. محیط زیست یک مسئله جمعی است و اگر ما آگاهی خود را جمعی ارتقا دهیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

بازیگر فیلم «متولد ماه مهر» افزود: یکی از فعالیت‌های من حمایت از حیوانات است که به شکل یک فعالیت لوکس به آن نگاه شده و همیشه گفته می‌شود اول انسان‌ها را در یابید و بعد به فکر حیوانات باشید، در صورتی که اینگونه نیست و میلیون‌ها سال طول کشیده تا یک اکوسیستم تشکیل شده و هر ذره در اکوسیستم مهم است.

وی ادامه داد: انسان باید بداند که جزیی از یک چرخه در اکوسیستم است و تا موقعی که این موضوع را درک نکنیم نمی‌توانیم زندگی سالم و موفقی را بر روی کره زمین داشته باشیم و با رعایت نکردن مسائل زیست محیطی اول از همه خودمان را نابود می‌کنیم.

وی افزود: سینما و هنرمندان این عرصه به دلیل شناخته شده تر بودن می‌توانند تاثیرگذاری خوبی در آگاهی‌سازی جامعه داشته باشند، قطعا هنرمندان دیگر رشته‌ها و فعالان آنها زحمات زیادی در رساندن این پیام داشته و دارند اما سینماگران به دلیل ارتباط بیشتر با مردم می‌توانند تاثیرگذارتر باشند.