هجدهمین سال مراسم درختکاری انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست

هجدهمین سال مراسم درختکاری انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست با حضور هنرمندان و فعالان محیط زیست و مسولان در ١٧ اسفند ٩۶ برگزار شد.

مهدی توحیدپور؛ مدیر عامل و بنیانگذار انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست
در هجدهمین سال مراسم درختکاری آن انجمن:
🔵 ضمن خیر مقدم و تشکر از اقدامات و حمایت بانک اقتصاد نوین و شهرداری و شورای شهر در برگزاری این مراسم ابراز داشت:

سالهاست همه در حال فعالیت حمایت از محیط زیست هستند و همچنان بحران محیط زیست بیشتر و بیشتر میشود؛ خشکسالی سرعتش بیشتر از ما است و زنگهای خطر به‌صدا در آمده ‌اند٬ بحران سخت بی آبی پیش روی محیط زیست کشور است. با این همه فعالیت محیط زیستی همچنان زیر ساختهای فرهنگی برای حفظ محیط زیست بسیار فقیر است.
همه ما در برابر حفظ زیستگاهمان مسولیم در هر لباس و سمتی که هستیم در هر جایگاهی که در کشور داریم همه ما باید متعهد باشیم و در حفظ محیط زیست کشور تلاش کنیم. تلاش ما در انجمن این بوده است تا در این سالها برای فرهنگ حفظ محیط زیست گامی را برداریم؛ یکی از اقدامات ما در سالهای اخیر احیاوبرگزاری جشنواره بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز ایران بود که در دوره ششم آن در ١۵۵شهر در ٣١استان آثاری که از اقصی نقاط جهان و ایران به‌دستمان رسیده بود را نمایش دادیم
تاثیر این جشنواره در جوامع محلی و میان مردم مثبت بود و با استقبال چشمگیری روبرو شد تاثیر بیشتر آن نوع آموزش تصویری ازمفاهیم حفظ محیط زیست است که هنرمندان آن را خلق می‌کنند، امیدواریم با ادامه برگزاری آن در کشور در ساختار فرهنگی حفظ محیط زیست یک گام به جلو برداریم.
این روزها همه دنبال هنرمندان هستند تا با آنها عکسی بگیرند برای جذب مردم به محیط زیست،هنرمندان ابزار تبلیغات نیستند.
اینجا باید بیشتر فکرکنیم؛ هنرمند خالق اثر است. هنرمند باید اثری خلق کند تا آن آثار تاثیر قوی در فرهنگ حفظ محیط زیست داشته وماندگار شود.
باید کاری کنیم تا هنرمندان حمایت بشوند تا بتوانند تولید اثر هنری کنند. ما امروز به آثار بیشتری از هنرمندان جهت آموزش مفاهیم حفظ محیط زیست نیازمندیم کیفیت را باید با تولید این آثار توسط هنرمندان بالابرد تا اثر بخش باشد تا از این بحران محیط زیستی بگذریم.
امروز باهم همراه شدیم تا با کاشت درخت همدل و متعهد باشیم برای حفظ محیط زیست کشورمان.

🔸🌲:مراسم درختکاری این انجمن در ١٧ اسفند ماه٩۶ با حضور هنرمندان، فعالان محیط زیست، مسولان شهرداری، شورای شهر و محیط زیست برگزار شد.